Wspólnota Lew Judy powstała w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 23 listopada 2014 r., w Szczecinie. Jest wspólnotą katolicką, maryjną, biblijną i charyzmatyczną. Osoby należące do Wspólnoty pragną uświęcać się w Kościele przez sakramenty i ewangelizację. Dnia 8 listopada 2016 r. Wspólnota otrzymała nazwę nawiązującą do tekstu biblijnego z Ap 5,5. Zrzesza osoby dorosłe w różnym wieku, różnych stanów i zawodów. Została zatwierdzona przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę 14 stycznia 2020 r.

Osoby, które do niej należą mieszkają w różnych miejscowościach na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wspólnota organizowała m.in. różne rekolekcje, pielgrzymki, czuwania, nabożeństwa, konferencje, modlitwy, seminaria, pikniki, Domowe Kręgi Biblijne, kursy formacyjne, grupy domowe, Forum Charyzmatyczne w 2017, 2018 i 2019 r.

Członkowie Wspólnoty spotykają się co tydzień we wtorek w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie na Mszy Świętej z konferencją ascetyczną. Po Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu lub modlitwa uwielbienia, różaniec, droga krzyżowa, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie, spotkanie modlitewne, świadectwa, dzielenie wiarą w grupach.

Zapraszamy do Wspólnoty i na spotkania formacyjne.