PIELGRZYMKA – REKOLEKCJE W ZIEMI ŚWIĘTEJ


Wspólnota Lew Judy i Biuro Pielgrzymkowe Santiago zapraszają na

PIELGRZYMKĘ – REKOLEKCJE W ZIEMI ŚWIĘTEJ

2-11.02.2018 r.


Dzień 1 - 02.02.2018

Przylot do Tel Avivu ok. 12:50. Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie rekolekcji. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej - wizyta w starożytnym mieście Heroda oraz modlitwa przy Akwedukcie, którym sprowadzano wodę do miasta. Miasto wspomniane w Dziejach Apostolskich. Następnie przejazd do Haify - głównego portu Izraela, gdzie zobaczymy piękny widok na perskie Ogrody Bahajów ze szczytu gór Karmel. Modlitwa w Kościele Stella Maris - kościół Karmelitów . Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 2 - 03.02.2018

Po śniadaniu wizyta w Tabha - gdzie miał miejsce cud rozmnożenia chleba i ryb. Kontynuacja pielgrzymki do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa, gdzie na przyjęciu weselnym Jezus zamienił wodę w wino - modlitwa w kościele. Podróż do Nazaretu i modlitwa w Bazylice Zwiastowania i Kościele Świętego Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Msza Święta w Bazylice . W drugiej połowie dnia - modlitwa na Górze Tabor oraz modlitwa w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 3 - 04.02.2018

Po śniadaniu przejazd na Wzgórza Golan. Wizyta w Banias - Cezarea Filipowa, przejazd przez wioskę druzyjską i wjazd na punkt widokowy na Górę Bental – granica z Syrią. Następnie przejazd do wytwórni win - „Golan Hights” na degustację wina. Powrót nad Jezioro Galilejskie. Przejazd do Kafarnaum - zwiedzamy stare wykopaliska miasta Pana Jezusa i synagogę, w której nauczał Pan Jezus. Modlitwa w Kościele Prymatu Św. Piotra i modlitwa na Górze Błogosławieństw, gdzie Jezus wygłosił Kazanie na Górze. Msza Święta. Na zakończenie dnia - rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Genezaret (replika łodzi używanych przez rybaków za czasów Chrystusa). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 4 - 05.02.2018

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Jerozolimy przez Dolinę Jordanu. Po drodze modlitwa w Kościele św. Piotra Rybaka w Tyberiadzie oraz Msza Święta. Następnie podróż do Jerycha – wizyta w jednym z najstarszych miast świata: Punkt widokowy na Górę Kuszenia - Qarantal i krótki przystanek pod drzewem Zacheusza. Podróż do Qumran, gdzie znaleziono najstarsze zwoje Biblii Hebrajskiej. Zwiedzanie wykopalisk. Przejazd do Doliny Wadi Qelt - widok na klasztor św. Jerzego, który został wykuty w skałach. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg
w Betlejem.

Dzień 5 - 06.02.2018

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem – przejazd na Pola Pasterskie, krótka wizyta w kościele i grotach zamieszkałych w czasach Jezusa przez pasterzy. Podróż do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Modlitwa w Kościele Św. Katarzyny i grotach Św. Hieronima, w których żył, pracował i zmarł. Msza Święta w grotach Betlejem. Po Mszy Świętej wejście do groty Narodzenia oraz do Groty Mlecznej. W drugiej połowie dnia przejazd do Jerozolimy - modlitwa na Górze Syjon, gdzie zwiedzimy Dormition oraz modlitwa w kościele Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, przy Grobie Króla Dawida i modlitwa w Wieczerniku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

Dzień 6 - 07.02.2018

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i wjazd na Górę Oliwną, z której rozpościera się wspaniała panorama na starą Jerozolimę. Modlitwa w kaplicy Wniebowstąpienia Pańskiego i w Kościele Pater Noster - gdzie Jezus uczył modlitwy „Ojcze Nasz”. Medytacja w Dominus Flevit-Pan Zapłakał, w Bazylice Getsemani położonej w Ogrodzie Oliwnym oraz modlitwa przy Grobie Maryi w dolinie Cedronu i Grocie Zdrady Jezusa. Msza Święta. Przejście przez Cardo - główną ulicę w Jerozolimie z czasów rzymskich i bizantyjskich w dzielnicy żydowskiej pod złotą Menorę oraz modlitwa przy słynnej Ścianie Płaczu. Zakończymy dzień modlitwą w kościele Petrus in Galicantu - zaparcia św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

Dzień 7 - 08.02.2018

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Jerozolimy. Rano wejdziemy na Plac Świątynny*, gdzie wcześniej stały Świątynie Jerozolimskie. W dalszej części dnia odwiedzimy Bethesda - Sadzawki Owcze i przejdziemy uliczkami Starego Miasta. Modlitwa wzdłuż Stacji Drogi Krzyżowej - Via Dolorosa oraz w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

*wejście na Plac Świątynny jest uzależnione od otwarcia.

Dzień 8 - 09.02.2018

Po śniadaniu wyjazd do zachodniej części Jerozolimy. Odwiedzimy Wielką Synagogę. Przejazd do miejscowości Ein Kerem - modlitwa w Kościele Nawiedzenia i Kościele Św. Jana Chrzciciela . Msza Święta. Przed powrotem do hotelu krótki przystanek koło Knesetu - parlamentu Izraela i stojącą przed nim Menorą. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

Dzień 9 - 10.02.2018

Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe przez Pustynię Judzką. Przejazd do Betanii - modlitwa w Kościele
Św. Łazarza
- w domu Marii, Marty i Łazarza . Msza Święta. W ejście do groty Łazarza. Kontynuacja pielgrzymki do miejsca chrztu Jezusa obok Jerycha, przy granicy z Jordanią. Następnie przejazd na krótką kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

Dzień 10 - 11.02.2018

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd z Betlejem w kierunku Tel Awiwu. Odwiedzimy stare miasto - Jaffo , wejdziemy na punkt widokowy, by zobaczyć nowe miasto Tel Awiw. Modlitwa w kościele św. Piotra w Jaffo oraz Msza Święta na zakończenie pielgrzymki. Po przerwie na posiłek przejazd na lotnisko Ben Gurion. Odprawa bezpieczeństwa i paszportowa. Planowany odlot do Polski o godz. 17:00.

Cena pielgrzymki: 700 USD + 2500 zł

Cena zawiera:

noclegi wraz z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, 3 w Tyberiadzie, 6 w Betlejem),

bilet lotniczy na trasie Berlin – Tel Awiw – Berlin*, transfer Szczecin - Berlin - Szczecin,

transport autokarem na miejscu zgodnie z programem, opiekę polskojęzycznego pilota,

bilety wstępu, zestaw audioguide, ubezpieczenie, woda do kolacji.


Cena nie zawiera:

innych napojów do kolacji oraz zwyczajowych napiwków (ok. 7 usd dziennie).


* W przypadku braku miejsc, odwołanych lotów możliwe inne lotnisko niż Berlin.

** kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Ostateczne godziny lotów zostaną potwierdzone po zakupie biletów lotniczych.

Zapisy i informacje: tel. 604643188 lub 503024242.